Kočičí jídelníček: Čím krmit a jak vybrat granule?

Radí specialistka na výživu značky Fitmin, Adéla Palacká

adela purity video

 

Jak důležitý je pro kočku obsah masa v granulích?

Kočky jsou i přes svou domestikaci masožravé šelmy, základem jejich jídelníčku by tedy mělo být maso. V přirozeném prostředí představují více než 40 % jejich jídelníčku myši a další hlodavci, zbytek tvoří jiné malé druhy savců a ptáků, plazi či obojživelníci. Chcete-li se co nejvíce přiblížit jejich přirozené potravě, krmte je kvalitními produkty s vysokým zastoupením masa. 

skupina masa 1

Podle čeho krmivo vybírat?

Při výběru krmiva je třeba zohlednit to, zda kočku chováte uvnitř, nebo venku, jak je stará, zda je kastrovaná nebo o jakou jde rasu. Vždy ale volte stravu především podle toho, zda kočce chutná, či nikoli. Na trhu je k dostání rozmanitá nabídka produktů, které pokryjí veškeré kategorie a životní stadia kočky. Například superprémiová řada Fitmin Purity nabízí 8 produktů – od krmiva pro domácí kočky, dlouhosrstá plemena, koťata, seniory, kočky s dentálními problémy, kastrované kočky a jedince trpící obtížemi s močovými cestami až po mlsné a vybíravé kočky.

 

IMG 1012

 

Jaké bývají potíže spojené s potravou?

Kočky často trpí obtížemi, jako jsou zvracení a průjmy. Zvracení může vyvolat široká škála důvodů, jako pozření něčeho jedovatého nebo nepoživatelného, infekce, onemocnění močových cest, diabetes nebo zbavování se chuchvalců z chlupů. Pokud je stolice kočky řídká až tekutá a kočka má znečištěnou srst v okolí řitního otvoru, může být příčinou nadměrný příjem potravy, změna krmiva, vnitřní paraziti nebo i jiná, závažnější choroba. Vždy je třeba zdravotní stav konzultovat s veterinářem.

 

 Co nás vedlo k vytvoření řady Purity a jak krmivo vyrábíme? Podívejte se sami:

purity video

 

Jak na problémy s močovými cestami?

Záněty močových cest se objevují především u jedinců s nadváhou či špatnou zdravotní kondicí. Riziko této nemoci se zvyšuje při stresu, například z nového místa či většího množství koček na jednom místě. Pokud máte doma zvíře trpící takovými problémy, zkuste mu podávat krmivo s recepturou řešící tento problém, například krmivo Fitmin Purity Urinary, které obsahuje brusinky a bylinný komplex s heřmánkem, kopřivou a lípou.

 

bylinky

 

Nebojte se brambor a luštěnin

Lidé se často obávají krmiva, které je založené na luštěninách či bramborách. To je ale chyba, grain free produkty s obsahem těchto surovin neobsahují obiloviny, a tím pádem snižují riziko výskytu alergických reakcí (např. na pšeničný lepek a kukuřičný gluten). Navíc snižují glykemický index krmiva, díky čemuž pomáhají v prevenci proti obezitě a cukrovce.

 

hrach

 

Hrášek obsahuje vlákninu, která má pozitivní vliv na trávení. Je bohatým zdrojem bílkovin, a přispívá tak k prevenci vzniku močových kamenů. Nejinak je tomu i u brambor, které často bývají vnímány jako nevhodná surovina kvůli obsahu solaninu v zelené části a u klíčků. Solanin je ale po tepelné úpravě znehodnocen, a tím pádem nijak neovlivňuje kvalitu krmiva. Naopak, brambory jsou velmi dobře stravitelnou složkou krmiva a výborným zdrojem sacharidů.

  

brambory

 

 

Řadu Purity koupíte v našem e-shopu a u vybraných prodejců

 purity mensi velikost

 

 

2FaceBookL

2YoutubeL

17 09 banner strana newsletter

?>